30 Aralık 2012 Pazar

kedili ev kapıları


bu kedili ev kapılarını ne zamandır yapmak istiyordum...sonunda kısmet oldu...gerçi daha sırada bekleyen neler var da...neyse..
resimlerin çıktısını aldım pc den...hamur kabartma da yapacağım için her birinden ikişer tane çıkardım.kapıların zemini için köpük kağıt kullandım.kabartma için de model hamuru.

  tel halka kapı tokmağı ,bodrum işi cam çiçek ve boncuk kapı kolu,masa süslemede kullanılan cam boncuk gözetleme deliği-başka adı var mı ki bunun- oldu.

 şu ara yazıcımdan memnun değilim...çizgi yapıyor hafiften resimlere...neden ki?..

yapmak isteyenlere resimler

hepimizin yeni yılı kutlu olsun canlar...

25 Aralık 2012 Salı

makarna yılbaşı ağacı

kartondan külah yaptım.makarnaları silikon tabancasıyla yapıştırdım...beyaz akrilik boyayla boyayıp simledim...ağacın alt kısmı için altınbaşak iplik bobinini dekupajladım,makarnalı külahı geçirdim...süsledim..yapmak isterseniz detaylı resimler bu sitede  tıktık
ah bir de fotoğraf makinesi alabilsem..sıra gelmiyor ki...
                                       

21 Aralık 2012 Cuma

horoz mumluk

 das havayla kuruyan seramik hamurunu elle şekillendirerek yaptım bu mumluğu...gerçi bu hamur ömrümü yedi ama az kaldı zaten bitsin diye savaşıyorum..
 hamurdan parça alıp horoz şekli verip orta kısmını mum girecek kadar çukur bıraktım.ibik kısımları,kuyruk  ve yaprakları hamurdan aldığım küçük parçalardan yapıp yapıştırdım.elimde olan boncuk,çiçek ve taşlarla süsledim.mumu simlendirip içine yerleştirdim.yeni yıla da uygun bir obje oldu...yanındaki silindir mumluğu ipek flaster makarasından yapmıştım hatırlarsanız daha önce
burada tıktık

18 Aralık 2012 Salı

ipek flaster bitince...

makarasından mumluk yapılır...
flaster bitince çıkan makarasını dekupajladım hamur kabartma ile süsledim...elimdeki mumlar ya ince ya kalın geldi,alışverişe çıktığımda kırmızı uygun kalınlıkta bir mum alacağım içine...yeni yıl temasına uygun olur böylece..

                                           

15 Aralık 2012 Cumartesi

mim ve pofuduk

sevgili arkadasım  kediminhobidefteri 
beni mimlemiş kendisine teşekkür ederim.özellikle mor menekşeler için...bana yolladığı mor menekşeler annesininmiş ve ben de büyük memnuniyetle aldım...ne güzeller değil mi...
gelelim mime....
1-Mantığın mı yoksa Duyguların mı ön plandadır?

mantık ön plandadır...başak burcu olunca ....böyle..

2-İnsanlar niye mutlu değiller?Niye gözlerinin önündeki mutlulukları görmüyor ve şükretmesini bilmiyorlar?
mutluluğun ayaklarının dibinde bitivermesini istiyorlar da ondan...
3-Çok para harcayıp keşke almasaydım yada harcamasaydım dediğin bir şey var mı?
ayakkabı...o da ayaklarım sorunlu da o yüzden..hiçbir ayakkabıda rahat etmez içime oturur acısı
 4-Haklı olduğun bir konuda hakkını savunur musun yoksa susmak adalet mi dersin?
sustuğum zaman da olur ama genelde haksızlığa gelemeyen bir yapım var
 5-Tok gözlü müsün yoksa herşeyim olsun diyenlerden misin?
yoğun bakımda çalışan biri olarak sağlığım olsun başka birşey istemem diyorum şimdi...daha önce herşeyi olmasa da çoğu şeyi isterdim...

mutluluk bu bak kedimin hobi defteri....işte pofuduk un kendini sevdirişini izlemek14 Aralık 2012 Cuma

dün bugün işteyken


dün bugün evdeyken

reçelli muffin

malzeme
1 yumurta
3/4 bardak şeker
1/2 bardak sıvıyağ
2 kaşık yoğurt
2,5 bardak un
1 tatlı kaşığı  tarçın
1 çay kaşığı karbonat veya 1/2 pk kabartma tozu
vişne reçeli

yapılışı
yumurta ve şekeri çırpın.sıvıyağ,yoğurt  ekleyin.karıştırın.-malzemeler fazla karıştırılmayacak-un.tarçın,karbonat ilave edip karıştırın.-ben bunu 6 lı silikon kalıpta yaptım-silikon kalıbı hafif unlayın.karışımdan kaşıkla silikon kalıbın yuvalarına doldurup 170 derecede 20 dakika pişirin.fırından çıkarıp hafif soğuyunca çukur yerlere vişne reçeli koyun..
afiyet olsun
bu da peçetelik...metal renkliydi.çok eski...beyaza boyayıp vernikledim.

dün bugün böyle geçti...herkese sevgiler...

12 Aralık 2012 Çarşamba

etamin siyah aşk

bu grafikten yaptım 
iş bitimi de bir börek iyi gider mi....giderMalzemeler :
5 Adet hazır yufka
2 Adet yumurta
1/2 su bardağı sıvıyağ
maden suyu ,tuz,susam
1 /2paket fiyonk makarna
tuz

Yapılışı :
yufkaları, yağlanmış tepsiye teker teker dizerken, aralarına yumurtalı, yağlı, tuz ve yoğurtlu karışımdan koyun, haşlanmış makarnaları yufkaların üzerine serpiştirerek bu işleme devam edin,Sonra en üst yufkayı kapatin ve üzerine yağlı yoğurtlu ve yumurtalı karışımı dökun,sonunda da maden suyunun yarısını üzerine dökun,susam serpin, 200 derece fırında pişirın.Afiyet Olsun.


10 Aralık 2012 Pazartesi

kedili dekupaj pano

 nasıl yaptım:
kağıt üstüne önce kediyi çizdim.das seramik hamurundan parçalar koparıp ilk ayaklarını yaptım ve ıslatarak kağıttaki çizimin üstüne yapıştırdım.sırayla kuyruk,sol eldeki sepet içindeki sosis,sağ eldeki sepetteki balık,sepetler,gövde,kollar,baş,kulaklar,yüz,sepetten taşan sosisler,boyundaki sosisler...
 niye sırayla diyorum,çünkü ıslatıp yapıştırarak gideceğimiz için sıralama önemli.

boyadıktan sonra kurumasını bekleyip kesikler atarak yanlarda kalan fazlalık kağıdı kesip çıkarıyoruz.kağıt sadece kedinin arkasında kalacak.bıyıkları asetatlı kalemle çizdim.
sonra yerleştirmek istediğimiz zemine objemizi yapıştırıyoruz.ben kalın kartonu pcden aldığım  puanlı resimle dekupajladım üstüne kediyi yapıştırdım.

çocuklarla da yapılabilecek eğlenceli bir faaliyet olduğunu düşünüyorum.bu teknikle daha bir çok kompozisyon yaratılabilir.